İdo Engelli Vatandaşları Ücretsiz Avşa´ya Götürüyor

14.07.2015 12:17:28 tarihinde eklendi, 1033 kez okundu
İDO, Türkiye Sakatlar Derneği’nin (TSD) Avşa Engelsiz Yaz Kampı programına dahil olan engelli vatandaşları ücretsiz olarak seyahat ettiriyor.

İDO, Türkiye Sakatlar Derneği'nin (TSD) Avşa Engelsiz Yaz Kampı programına dahil olan engelli vatandaşları ücretsiz olarak seyahat ettiriyor.

Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) ve İstanbul Deniz Otobüsleri'nin(İDO) ortaklaşa düzenlediği organizasyonla, derneğin Avşa Engelsiz Yaz Kampı programına dahil olan engelli vatandaşlar, ücretsiz seyahat ettiriliyor. Gruplar halinde her hafta Salı günü gidiş ve Avşa'dan dönüş olarak İDO'yla seyahat eden engelliler, bugün de Yenikapı İDO iskelesinden seyahat etti. Yaklaşık 30 kişiden oluşan engelli bir grup, terminale giriş yaptıktan sonra vapura binerek yerlerini aldı. Ardından İDO Operasyon Müdürü Bilal Akbulut ve diğer yetkililer seyahat edecek olan engelli grubu uğurladı.

Organizasyon hakkında açıklamalarda bulunan TSD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Yıldız, "Bu senede engellilerimizi Avşa'ya götürüyoruz. Bu sene 8'inci ve 9'uncusunu yaptığımız bir organizasyon bu. Her hafta yaklaşık 70 engelli ailelerini Avşa'da Belediye Başkanı karşılayıp ağırlıyor. Bir otel olarak engellilerimiz orada tatil yapma imkanını sunuyor. Engellinin tamamen karadan denize değil de, denizden karaya bakmasını tamamen rehabilitasyon olmasını sağlamak istiyoruz. Engellinin tamamen denize girmesi çok zor. İnsanların bakışları ve önyargıları var, onlar da bunlardan çekiniyorlar. Biz hep bir arada olduğumuzdan tamamen bu psikolojiyi kafalarından atarak rehabilitasyon olarak daha sakin ve motivasyon olmuş bir şekilde İstanbul'a geri geliyorlar" dedi.

İDO Operasyon Müdürü Bilal Akbulut da, "Biz her hafta İDO olarak düzenli bir şekilde engelli vatandaşlarımızı Avşa Adasına gönderiyoruz. Kendilerine ulaşım desteği sağlamaktayız. Yaklaşık 1 aylık süredir buna devam etmekteyiz. Yenikapı'dan İDO ile Avşa'ya ulaştırıyoruz, Eylül sonuna kadar bu böyle devam edecek" diye konuştu.

Engelli Yalçın Dövenler de, "Avşa adasına gidiyoruz. Bu konuda derneğimizin engellilere sağlamış olduğu imkanlardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Biz her sene bunu düzenliyoruz" şeklinde konuştu.

İDO'ya desteklerinden dolayı teşekkür eden Kerim Kekeç, "Böyle bir organizasyonu bizimle paylaştığı için Avşa Kampına ben 4 yıldır gidiyorum. Engelliler için çok uygun. İDO'ya da bize verdiği destekten dolayı teşekkür ederim. Şu anda gördüğüm kadarıyla herkes çok mutlu bende çok mutluyum. Böyle bir kampta ve ortam bulunmak bizlerin hoşuna gidiyor. Umarım bu kamp böyle devam eder" dedi. - İSTANBUL


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS