Niğde´de ´Engelsiz Niğde Projesi´ Toplantısı Yapıldı

04.08.2015 16:27:35 tarihinde eklendi, 961 kez okundu
Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ’Engelsiz Niğde’ adlı projenin Türkiye Sakatlar Derneği Niğde Şubesi’nde tanıtım toplantısı düzenlendi.

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 'Engelsiz Niğde' adlı projenin Türkiye Sakatlar Derneği Niğde Şubesi'nde tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Niğde Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun, Niğde Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Koca, Niğde Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Gençlik Spor İl Müdürü Harun Turan, Türkiye Sakatlar Derneği Niğde Şube Başkanı Songül Çalışkan ve dernek üyeleri katıldı. Tanıtım toplantısında konuşan Niğde Valiliği Proje Destekleme ve Uygulama Birimi Sorumlusu Melek Körükçü, Niğde İli Engelli Bireylerin Sosyoekonomik entegrasyonu İl Eylem Planı'nın hukuki altyapısı, yöntemi ve amaçları hakkında bilgi verdi. Niğde Vali Yardımcısı Abdullah Uçgun, "Engellilerle alakalı olarak Türkiye'de ben bugüne kadar kötü muameleyi bugüne kadar açıkçası çok görmedim. Çok nadir uygulamadır. Engellilere kötü muameleme etmek onlara art niyetli olmanın ülkemizde çok yer bulmadığını görüyoruz. Ama ne gibi bir sorunumuz var; aslında en az onun kadar tehlikeli bir huyumuz var. Acıma. Acıma da onları ötekileştirme kadar kötü bir şeydir. Oysa, acıma duygusu kendi içinde zaten olumsuz bir anlam ifade eder. Acıya insan iyi insandır, merhametlidir diye düşünürüz. Ama kime acınır? Zayıf olana acınır, çaresiz olana acınır. İnsanlar çaresizlere acır. Oysa engelli dediğimiz arkadaşlarımızın bizden sadece uzuv farkı vardı. Yani bizim gibi uzuv kullanamıyordu. Kullanabildiği bazı uzuvları var ki bizim uzvumuzun üç beş kat daha fazla galibiyetine sahip. Onun için millet olarak herhalde yapmamamız gereken şey budur. Acıma duygusundan öte onun normal bir birey gibi kabul etmek" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından engelli vatandaşların seslendirdiği şarkılarla davetliler doyasıya eğlendi. - NİĞDE


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS