Yeme isteğinizi çay içerek bastırın

11.04.2015 19:10:54 tarihinde eklendi, 922 kez okundu
Sürekli bir şeyler yemek istiyorsanız yani duygusal açlığınız varsa çay içerek bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Hiç ihtiyacınız olmadığı halde aklınız buzdolabındaysa, duygusal açlık çekiyorsunuz demektir.

Duygusal yeme isteğinizi bastırmak için öncelikle onu kafanızdan atmanız lazım. Tabii kolay kolay kafanızdan atmak mümkün olmayabilir. Bunun için de bitki çaylarından yardım alabilirsiniz.

Hem iştah kapatıyor hem gençleştiriyor

Yeşil çay, siyah çay, beyaz çay gibi her türlü çayın iştah kapatıcı özelliğinin olduğunu söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayça Kaya, konuk olduğu 'İyi Fikir' programında "Birçok araştırma, yeşil çayın içerdiği antioksidanların aynı zamanda gençleşme sürecinde de çok yardımcı olduğunu gösteriyor" diye konuştu.

Duygusal yeme isteği olan kişilere önerilerde bulunan Kaya, "Gerçekten böyle bir durumunuz varsa öncelikle çay için, sonra açık havaya çıkın, yürüyüş yapın" dedi.

Peki, bu çayları ne zaman ve ne kadar tüketmek gerekiyor?


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS