Engelliler Kendi Araçlarını Almak İstiyor

29.12.2015 11:45:09 tarihinde eklendi, 960 kez okundu
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, beraberindeki Dernek Saymanı Gülşen Civan, Dernek Gençlik Kolları Başkanı Büşra Tecmen ve genlik kolları üyeleriyle birlikte kurum ziyaretlerinin ilkini Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’ne yaptı.

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, beraberindeki Dernek Saymanı Gülşen Civan, Dernek Gençlik Kolları Başkanı Büşra Tecmen ve genlik kolları üyeleriyle birlikte kurum ziyaretlerinin ilkini Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'ne yaptı.

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, ziyaret sırasında memnuniyetini dile getirerek, "Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi olarak çok ulvi bir görev yapıyorsunuz. Çok güzel işler yapıyorsunuz. Sizlerin çalışmalarınızı yakinen takip ediyor ve bu güzel çalışmalarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bizler her zaman elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Her zamanda yanınızdayız ve yardımcı olmaya da devam edeceğiz. Bugün yaptığınız ziyaret için de teşekkür ediyorum" dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Hayrettin Çetinkaya, dernek gençlik kollarının sosyal faaliyetleri kapsamında ziyaret yaptıklarını belirterek, "Öncelikle her zaman bizlere verdiğiniz destek nedeniyle teşekkür ediyoruz. Dernek üyelerimizin daha iyi şartlarda yaşamlarını devam ettirtmeleri için dernek yönetimi olarak çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Üyelerimizin eğitimden tutunda her alanda var olmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızda bizlere katkı sağlayan ve destek olan herkese de çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Dernek olarak bir engelli minibüsü almak için çalışma başlatacaklarını hatırlatan Çetinkaya, "Bu konuda önce dernek üyelerimizin aileleriyle görüşmeler yapacağız. Sonra kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarımızla görüşerek onlarında katkı sağlamasını talep edeceğiz. Şu anda sağ olsun Çerkezköy Belediyemiz kendi engelli aracını bizlere tahsis ediyor. Ancak bizlerin sosyal faaliyetleri genellikle mesai saatinden sonra olduğu için belediyenin engelli aracını kullanan şoförü mesai saati dışında bulamıyoruz. Çünkü orası bir resmi kurum olması dolayısıyla mesai dışı çalıştırdığımız zaman o kişiye mesai verilmesi lazım. Onu da bizler veremeyiz. Ama kendi aracımız olursa fabrikaya giden engellilerimizi de işyerlerine kendi aracımızla getirir götürürüz ve her türlü sosyal etkinliğe de kendi, aracımızla gidip geliriz. Bu konuda ilçemizdeki tüm kesimlerin, kurumların ve vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz" diye konuştu. - TEKİRDAĞ


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS