Engellilere Ekpss Kursu Müjdesi

13.01.2016 15:32:57 tarihinde eklendi, 1036 kez okundu
TEKİRDAĞ (İHA) – Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kapaklı Şubesi bünyesinde açılan Ahşap Süsleme ve Boyama Kursu’nu ziyaret eden İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, yapılan çalışmalar karşısında hayranlığını gizleyemedi.


TEKİRDAĞ (İHA) – Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kapaklı Şubesi bünyesinde açılan Ahşap Süsleme ve Boyama Kursu'nu ziyaret eden İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, yapılan çalışmalar karşısında hayranlığını gizleyemedi. Ziyarette isteyen engelli vatandaşlara ikinci dönem itibari ile EKPSS kursu verileceği ifade edildi.

Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, TSD Kapaklı Şubesi'ni ziyaret ederek, dernek bünyesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde açılan Ahşap Süsleme ve Boyama Kursu'nda incelemelerde bulundu. İlçe Nüfus Müdürü Keriman Ece Erten ve Serpil Özsoy da Kaymakam Gürbüz'e ziyarette eşlik etti. Kaymakam Gürbüz ve beraberindekiler, TSD Kapaklı Şube Müdürü Hayati Çakan, Kapaklı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bayram Çoğu ve dernek üyeleri tarafından karşılandı.

"GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMELERİNİ DE KULLANIYORLAR"

Kurs hakkında Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz'e bilgi veren kurs eğitmeni Emine Yılmaz, "Kursumuz 21 Kasım 2015 tarihinde başladı ve 24 Mayıs 2016 tarihine kadar devam edecek. 9 kursiyerimiz var. Çalışmalarımızı burada dernek binasında yapıyoruz. Ahşap boyama ve süsleme çalışmaları ile başlayan kursumuzda daha sonra kapı süslemeleri yaptık. Geri dönüşüm malzemelerini kullanarak peçetelik, tabak altlığı ve abajür gibi süs eşyaları yaptık. Kursumuz çeşitli el sanatları ve süslemeleri ile devam ediyor" dedi.

"MANUEL TEKERLEKLİ SANDALYE İSTEDİLER"

Kursiyerlerin birbirinden güzel çalışmalara imza attığına dikkat çeken Kaymakam Gürbüz, daha sonra derneğin ihtiyaçları hakkında bilgi aldı. Bazı dernek üyelerinin evlerinin içinde rahat dolaşabilmeleri için manuel tekerlekli sandalyeye ihtiyaçları olduğunu söyleyen Hayati Çakan, "Kapaklı Belediyesi son iki aydır derneğimize yardım edemiyor. Bizim de paramız yok. Bunun için sizden yardım bekliyoruz" dedi.

"1 AKÜLÜ, 2 MANUEL SANDALYE SÖZÜ"

Hayırsever bir vatandaşın bir engelliye akülü sandalye temin etmek istediğini söyleyen Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz ise "Bu akülü sandalye ile birlikte iki adet de manuel tekerlekli sandalye alırız. Biz bunları size teslim ederiz. Siz de ihtiyaç sahiplerine verirsiniz" ifadelerini kaydetti.

İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bayram Çoğu da ikinci dönem EKPSS kurslarının başlayacağını ifade ederek, "İsteyen engelli vatandaşlarımıza Türkçe, Coğrafya ve Matematik dallarında kurs verilecek" dedi. - TEKİRDAĞ


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS