Engelsiz Yaşam Platformu Kuruldu

13.04.2015 16:59:42 tarihinde eklendi, 903 kez okundu
Türkiye Sakatlar Derneği ve Karesi Belediyesi işbirliği ile kurulan Engelsiz Yaşam Platformu ilk toplantısını yaptı.

Balıkesir'de Karesi Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi işbirliği ile Engelsiz Yaşam Platformu kuruldu.

Karesi Halk Eğitim Merkezi Bizim Çocuklar Mehter Takımı'nın gösteriyle başlayan platformun ilk toplantısında, engellilerin sorunları tartışıldı.

Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Toplantı Salonu'ndaki toplantıda, Balıkesir'de engelleri kaldırmak için tüm çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Balıkesir'de 2019'a kadar engellilerin özellikle kamusal alanlarda karşılaştıkları sorunları giderme sözü veren Yılmaz, "Karesi Belediye Başkanı olarak söz veriyorum, bütün resmi kurumları, kaldırımları, yolları, okulları ve aklınıza gelebilecek, ihtiyaç duyduğunuz ve yaşaman içinde olan tüm kamusal alanların hepsinin bu konuda duyarlılıklarından emin olmadan bu konuda rahat etmeyeceğiz" dedi.

Konuşması ardından toplantıya katılmak isteyen ama gelemeyen engelli vatandaş Şahin Koç ile canlı telefon bağlantısı yapan Yılmaz, Koç'un isteklerini salondakilere dinletti.

Koç, özellikle yol kenarlarına engellilerin geçişini zorlaştıracak şekilde park eden araç sahiplerini duyarlı olmaya davet etti.

Yılmaz daha sonra mehter takımında görev alan Harun Erdem'e isteği üzerine gitar hediye etti.

Toplantı engellilerin sorunlarını belediye başkanına iletmesi ardından sona erdi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS