CHP´li Kadınlardan Burhaniye Sakatlar Derneğine Ziyaret

13.04.2015 17:07:12 tarihinde eklendi, 1278 kez okundu
Balıkesir’in Burhaniye ilçesine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir ile birlikte CHP Burhaniye İlçesi Kadın Kolları Başkanı Pervin Köle ve ilçe yönetimi Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesini ziyaret etti.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir ile birlikte CHP Burhaniye İlçesi Kadın Kolları Başkanı Pervin Köle ve ilçe yönetimi Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesini ziyaret etti.


Balıkesir'in Burhaniye ilçesine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir ile birlikte CHP Burhaniye İlçesi Kadın Kolları Başkanı Pervin Köle ve ilçe yönetimi Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesini ziyaret etti. Mingir, CHP Engelliler Üst Kurulunun hazırlamış olduğu 'Engelli Hakları Rehberi' adlı kitapçığı hediye etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir ile birlikte CHP Burhaniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Pervin Köle ve ilçe yönetiminden Ümmühan Yavaş, Tülay Öztürk, Nuran Sokur ve Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Hayri Akduran'ı makamında ziyaret ettiler.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya yönetimindeki Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir, Engelli Dernekleri ve ailelerinin ziyaret edilmesi çalışmaları çerçevesinde, Burhaniye CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Pervin Köle ve ilçe yönetiminden oluşan bir heyet Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Hayri Akduran'ı makamında ziyaret edip sorunlarını dinlediler.

Yapılan ziyaretin tamamen sosyal amaçlı, engelli sorunlarının tespiti ve çözüm yollarının bulunabilmesi hususunda görüş alış verişinde bulunmak istediklerini, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya yönetimindeki Emek Büroları çalışanı Tuğba Mingir, CHP Engelliler Üst Kurulunun hazırlamış olduğu 'Engelli Hakları Rehberi' adlı bir kitapçığı hediye etti.

Mingir, kitapçıkta engelli yurttaşlarımızın sorunları ve çözüm yolları, hakları, engellilerle ilgili mevzuatlar kapsamlı bir şekilde ele alındığının bilgilerini kapsadığını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini belirten ve engellilerin sorunlarına eğildikleri için teşekkür eden Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubesi Başkanı Hayri Akduran, "Biz burada tüm engelli kardeşlerimizin sesi, gözü ve kulağı olmaya çalışıyoruz. Hiçbir ayrım gözetmeksizin herkese hitap etmeye çalışıyoruz" diyerek misafirlerine çalışmalarında başarılar diledi.

"Engelli kardeşlerimizin istihdam edilmesi ne kadar büyük bir sorunsa, istihdam edilerek kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılan engellilerin sağlam insanlarla aynı kategoride görülüp onların yapmakta zorlanacağı işlerin yapmalarını beklemek çok yanlış olur" diyen ve teşekkür eden Dernek üyesi ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ercan Uçar, engelli çalışanlar için kapsamlı bir mevzuat hazırlanılarak, engellilerin mağduriyetlerin giderilmesini istedi. - BALIKESİR


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS