Gönüllü Hekimler Engelli Öğrencilerin Diş Tedavisini Yaptı

29.02.2016 13:31:18 tarihinde eklendi, 1077 kez okundu
Balıkesir İl Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi´nde eğitim gören engelli öğrencilere gönüllü diş hekimleri tarafından diş taraması ile diş tedavisi yapıldı.

Balıkesir İl Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi'nde eğitim gören engelli öğrencilere gönüllü diş hekimleri tarafından diş taraması ile diş tedavisi yapıldı. Uygulama kapsamında engelli öğrencilerin kanal tedavisi, dolgu ve diş çekimi işlemleri de gerçekleştirildi.

Balıkesir merkez Altıeylül Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hekimleri Odası ve Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi tarafından imzalanan 'Engelsiz Yaşam Platformu Ağız ve Diş Sağlığı Tarama ve Tedavi' protokolü kapsamında engelli öğrencilere diş taraması ve diş tedavisi yapıldı.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, "Altıeylül Belediyesi olarak bizde bu anlamlı projenin ortağıyız. Engelli öğrencilerimizi kendi merkezlerinde diş tedavisi yapıldı. Eğitim gördükleri okulda bu hizmetin yapılması çok anlamlı. Emeği geçen sivil toplum örgütleri ve diş hekimlerini kutluyorum." dedi.

Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Sabah da Türkiye genelinde bu proje ile engellilere ulaşarak engelli çocukların ağız ve diş sağlığını korumaya çalıştıklarını kaydetti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS