Mustafa Kemal Atatürk, 79. Ölüm Yıl Dönümünde Anılıyor

10.11.2017 14:31:29 tarihinde eklendi, 401 kez okundu
Cumhuriyetin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk, hayata veda edişinin 79. yılında anılıyor.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yılında tüm yurtta anılıyor.

Başta Anıtkabir olmak üzere okullarda ve resmi dairelerde yapılacak anmaların dışında Atatürk için çeşitli etkinlikler yapılacak.

Saat 09.05’te sirenler 1 dakika süreyle Atatürk'ün anısına çaldı.

GAZETELER NASIL GÖRDÜ?

Atatürk'ün 79. ölüm yıl dönümü bugün pek çok gazetenin manşetindeydi.

Hürriyet, "Batmayan güneş", Cumhuriyet, "Devrimlerinle sonsuza kadar", Sözcü, "Onun sayesinde biz varız", Posta, "Biz seni unutmak için sevmedik", Aydınlık, "Paylaşıldıkça büyüyor", Güneş, "Rahat uyu atam" manşetlerini attı.

Milliyet, "Ölümsüz aşk" haberini sürmanşete taşırken yandaş medyada Yeni Şafak, "Saygıyla anıyoruz", Sabah, "Minnetle şükranla anıyoruz", Star, "Emanetini ilelebet muhafaza edeceğiz", Akşam, "Saygı ve minnetle anıyoruz" ifadeleriyle Atatürk'e 1. sayfada yer verdi.

BirGün, "O'na saldıranlar böyle çark etti", Evrensel, "AKP Atatürkçülüğü dopingili 10 Kasım" haberleriyle AKP'den gelen seçim hassasiyetli 10 Kasım açıklamalarına dikkat çekti.

KİMLER GÖRMEDİ?

Milli Gazete, Yeni Asya, Diriliş Postası, Türkiye ve Akit'in 1. sayfalarında Atatürk'e dair bir haber ya da mesaj yer almadı.

AKP'DE ANİ '10 KASIM' HASSASİYETİ

Bu yıl 10 Kasım anmalarının dikkat çeken yanlarından biriyse bazı AKP'li belediyelerin bugüne kadar görülmemiş şekilde yurttaşları anmalara götürme çağrısı yapması. AKP'deki bu ani değişimin nedeni anketlere bağlanıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Atatürk karşıtlığının partiye oy kaybettirdiği, bu nedenle 2019 seçimleri öncesi söylemini değiştirdiği belirtiliyor.

ÇARALAN: TERS TEPEBİLİR

Yazarımız İhsan Çaralan, bugünkü yazısında konuya dair şu ifadeleri kullandı: "AKP’nin bir diğer amacının da Kemalizm söylemini CHP’nin elinden alma taktiği olduğu anlaşılıyor. Ama AKP, 'Dimyat’a giderken eldeki pirinçten olma' ihtimaliyle de karşılaşabilir. Zira AKP içinde Atatürk düşmanlığı üzerinden yoluna devam eden cihatçı söylemin bu yeni yaklaşımı kabul etmesi kolay görünmüyor."

TÜGVA YÖNETİCİSİ: ZULÜM 1938'DE SON BULDU

Nitekim Yüksek İstişare Kurulu’nda Bilal Erdoğan’ın da olduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Beylikdüzü Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak tanıtan Abdulmuttalip Coşkun, Twitter üzerinden, “Zulüm 1938’de son buldu. 09.05’de herkesi helaya davet ediyorum. Görsünler nasıl siren çalınır” şeklinde bir mesaj paylaştı. Büyük tepki çeken bu mesajın ardından Abdulmuttalip Coşkun, Twitter profilinden TÜGVA üyesi olduğu bilgisini sildi. Hesabını da kilitleyen Coşkun tweetlerinin görülmesini engelledi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS