Avcılar’da engelliler haftada bir gün spor yapıyor

29.11.2017 18:21:30 tarihinde eklendi, 406 kez okundu
AVCILAR Kent Konseyi ve Avcılar Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen "ENGELSİZ SPOR" ile engelliler engel tanımadı.

 Belediye, engellileri haftada bir gün aileleriyle birlikte spor salonlarına ve sahalara getirerek onların spor yaparken sosyalleşmelerini de sağlıyor.

Belediye ilçede yaşayan engelli vatandaşların spor yapmalarına imkan sağlıyor. Avcılar Atatürk Stadyumu’nda hizmet alan engelliler hem spor salonunda egzersiz yaptı hem de stadyumda futbol oynadı. Engelliler, haftada bir gün aileleriyle birlikte evlerinden alınıp spor hocaları eşliğinde burada zamanlarını verimli bir şekilde geçiriyor. Avcılar Belediyesi yaklaşık 2 yıldan beri devam ettirdiği bu spor hizmeti ile engellilerin fiziksel ve ruhsal açıdan kendilerini ve mutlu hissetmeleri ve aileleri ile birlikte sosyalleşmesine olanak sağlıyor.

Spor salonuna engelli kızıyla birlikte gelen Meral Gümüş,”Çok mutluyuz, çok kalabalığız. Herkes çocuğunu getirsin buraya, evlerde kapalı kalmasınlar” dedi.

“SPOR YAPARKEN AİLELERİYLE BİRLİKTE SOSYALLEŞİYORLAR”

Engellilerin yaşamın içinde olması gerektiğini ifade eden Avcılar Belediye Başkanı Dr. Toprak Handan Benli,”Bizim Avcılarımızda olan özel çocuklarımızı, kendi mahallelerinden getirterek, düzenli bir şekilde spor yapmasını sağlamış oluyoruz. Onlar burada aileleriyle birlikte sosyalleşiyorlar. Egzersiz yaparak kendilerine ayrılan zamanı da oluşturmuş oluyorlar” diye konuştu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS