Vali Su, Tarsus´ta Vatandaşlarla Buluştu

19.01.2018 11:24:28 tarihinde eklendi, 427 kez okundu
Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin- Tarsus Organize Sanayi Bölgesi´ne ilave edilecek olan 980 dönümlük alanın yapımına devam edildiğini, tamamlanmasının ardından ise aynı bölgeye 500 ve 3000 dönüm daha ilave alan yapılacağını söyledi.

Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin- Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'ne ilave edilecek olan 980 dönümlük alanın yapımına devam edildiğini, tamamlanmasının ardından ise aynı bölgeye 500 ve 3000 dönüm daha ilave alan yapılacağını söyledi.

Vali Su:

'Halk Buluşmaları' kapsamında Tarsus ilçe merkezinde bulunan Şehit Mustafa Mahallesi'ndeki vatandaşlarla bir araya geldi. Türkiye Sakatlar Derneği Tarsus Şubesi ile Görme Engelliler Derneği'ne ait Empati Cafe'de gerçekleştirilen toplantıda, Mersin Valiliği olarak düzenlenen programda Tarsuslu muhtarları ile bir araya geldikten sonra, vatandaşların sorun ve taleplerini ilk ağızdan dinlemek ve sohbet etmek amacıyla bu buluşmayı gerçekleştirdiklerini ifade eden Su, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının 7 gün 24 saat boyunca görevinin başında olduğunu vurguladı.

Konuşmasında Mersin Şehir Hastanesi'nde verilen hizmetleri ve hizmete sunulan 'Şehir Hastaneleri' isimli cep telefonu uygulamasını vatandaşlara anlatan Vali Su:

Tarsus'ta yapılan ve yapımına devam eden yatırımlar ile ilgili açıklamalarda bulundu. Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'ne ilave edilecek olan 980 dönümlük alanın yapımına devam edildiğini, tamamlanmasının ardından ise aynı bölgeye 500 ve 3000 dönüm daha ilave alan yapılacağını kaydeden Vali Su:

Mevcut OSB'nin yanı sıra yine Tarsus'ta 5 bin 300 dönümlük bir arazi tahsis edilerek kurulan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ne de değindi. Su, halihazırda yapımına devam edilen OSB'lerde üretim tesisi kurmak isteyen yaklaşık 250 firmanın bulunduğunu da ifade ederek, OSB'lerin tamamlanarak bu taleplerin karşılanmasının ardından işsizlik sorununun ortadan kalkacağına işaret etti.

Milletçe bir ve beraber olunduğu müddetçe, her türlü zorluğun da üstesinden gelineceğini söyleyen Vali Su, yerel ve genel yönetimlerin bu amaçla yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu belirtti.

 

Konuşmasının sonunda Mersin'deki eğitim yatırımlarına da değinen Vali Ali İhsan Su, ayrıca 2019 yılında tekli sisteme geçileceğini, bu amaçla yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirtti. Su, turizm ve diğer alanlardaki yatırım ve çalışmalara değinerek konuşmasını tamamladı. - MERSİN


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS