Başkanın 10-16 mayıs konuşması

23.02.2018 13:04:06 tarihinde eklendi, 808 kez okundu
Belediyeciliği halka hizmet etme aracı olarak gören yönetimimiz bir kesimin değil , bütün vatandaşların refah ve mutluluğunu gözeten çalışmalar yürütmektedir.Göreve geldiğimiz ilk günden bu güne kadar yaptığımız hizmetlerimizin merkezinde daima insan faktörü olmuştur.

Başkanın  10-16 mayıs konuşması

  Belediyeciliği halka hizmet etme aracı olarak gören yönetimimiz bir kesimin değil , bütün vatandaşların refah ve mutluluğunu gözeten çalışmalar yürütmektedir.

             Göreve geldiğimiz ilk günden bu güne kadar yaptığımız hizmetlerimizin merkezinde daima insan faktörü olmuştur.

 Bu bağlamda çalışmalarımızı fakirleri, hastaları, engellileri ve tüm ihtiyaç sahiplerini gözeten, onların insan onuruna yakışacak şekilde yaşamalarını sağlayacak olan sosyal bir belediyecilik anlayışla sürdürmekteyiz.

 Bunun içindir ki biz Engelliler koordinasyon merkezimiz aracılığıyla ilçemizde yaşayan 2085 engelli vatandaşımızın bütün talep ve ihtiyaçlarını karşılamaktayız

Bu çerçevede yaklaşık 3 yıl içinde 450 ağır engelli  kardeşimize evde bakım maaşı,380 kişiye  engelli maaşı bağlanmıştır. 250 engelli kardeşimize tekerlekli sandalye ve 35 adet akülü sandalye verdik.

Belediyemiz sağlık ekiplerince her gün engellilerimiz ve yaşlılarımızın pansuman,serum ve enjeksiyon hizmetleri verilmekte ,ayrıca evlerinde yalnız yaşayan yaşlı ve engellilerimizin ev temizlikleri de belediye ekiplerimizce yapılmaktadır.

   Bizler engellilerin hiç kimseye muhtaç olmadan yaşayabilecekleri bir Orhangazi inşa etmek için çalışmaktayız.

 ‘’ Engelliler Her Yerde Önceliklidir  ‘’

Anlayışıyla çıktığımız bu yolda engelli kardeşlerimizi ihtiyaç sahibi olarak değil, eşit haklara sahip olan vatandaşlar olarak görüyoruz.

 Yaklaşık 4 yıldır devam eden alt yapı çalışmalarını bitirip üst yapıya geçtik    geniş kaldırımları  engellilerimizi de düşünerek yapıyoruz.

Ayrıca belediye hizmet binamız baştan sona kadar engelli kardeşlerimize göre dizayn edilmiş ,engelli WC ,engelli asansörü,görme engellilerimiz için kabartma yazılar ve yönlendirme levhaları ….

Engelli kardeşlerimizin hiçbir şekilde ayrımcılığa    maruz bırakılmamaları için üzerimize düş

eni yapmaya gayret ediyoruz.                                     

 

Yaptığımız çalışmaların engelliler için bir lütuf değil bir görev olduğu, Bir gün değil her gün sizlerin hizmetinizde olduğumuzu hatırlatıyor,   engelleri hep birlikte aşmak dileğiyle,10-16  mayıs   Engelliler  haftanızı   kutluyor ,Engelsiz bir Orhangazi sözüyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS