ZEKATLARINIZ BİZ ENGELLİLERİ ENGELLEMEMEK OLSUN LÜTFEN!...

26.05.2017 tarihinde yayınlandı, 532 kez okundu

Ramazan ayı boyunca,Türkiye'de birçok belediye, iş adamı, dernekler ve STK'lar dini görevlerini tamamlamış olmak için, oruç tutulması yanında, para, erzak,bazı ihtiyaç malzemeleri dağıtacak.
Orucunuzu ve zekatınızı Allah kabul etsin.

Bu ramazanda zekatınız, hayatları engellememek, saygı ve anlayışla, engellemeden hizmet vermek olsun. Belediye ve hastahanelerde, sosyal güvenlik kurumunda, kaymakamlıklarda, görev yaparken, okuması yazması olmayan, hastasına ve engellisine çözüm bulmak için kapınıza gelene sert davranarak korkutmadan, sorunu nasıl, nerede çözeceğini tek tek anlatmak olsun.

Her sosyal kurum, bu ayda yapacağı harcamaları hesap etsin, bu harcamaları yılda 1 ay değil,sorunun başladığı andan itibaren yaşam boyu, iyi hizmet alacağı sistem ve kurumlara aktaracak yol bulmak olsun.

Zekatınız, engellinin yoluna engel olmamak, ARAÇ PARK ETMEMEK olsun.

Zekatınız, kısa sürede alınamayan ENGELLİ RAPORUNU kısa sürede vermek olsun.

Zekatınız, engelsiz evler yaparak, anne sırtında, fizik tedaviye giden annelerin, SIRTLARINDA ÇOCUKLARINI TAŞIMAMASI olsun.

Belediyenin, Liftli minübüsü ile gezmeye, doktora giden kas hastasını, boynu düştüğü için ayakta yolcuk yaparken, çocuğunun boynunu tutan anneyi azarlamadan, BOYNU KAVRAYACAK ENGELSİZ AKÜLÜ SANDALYE vermek OLSUN.

Zekatınız, yılda bir hafta tatile çıkan engellinin, ASLA EDEMEYECEĞİ ŞİKAYETİ beklemeden ENGELSİZ TATİL hizmeti sunmak olsun.

Zekatınız, SMA lı çocuklara, ilaç için Bedelli Askerlik ücretlerini beklemeden, ENGELSİZ İLAÇ olsun.

Zekatınız,evlilik programlarına inanmasa bile, evlerinde yapacağı hiç bir şey olmadığı için gözünü televizyona diken yaşlılarımıza, HUZURLU YAŞLANMALAR hediye olsun.

Zekatınız, engelli maaşı ile geçinen işsiz babalara ve annelere, ÇOCUKLARINI ÖMÜR BOYU düşünmeyecekleri bir hayat vermek olsun.

Yapılacak bir şey var, o da, MALİYE BAKANI, SOSYAL GÜVENLİK BAKANI, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI, MİLLİ EĞİTİM BAKANI, EKONOMİ BAKANI, engellenmiş, sosyal özürlü, dilenci haline getirilmiş, yakınlarımıza; bir sandalye, bir kutu erzak, sokaklarda iftar çadırları açarak fotoğraflarımızı çekmeden, vergilerimizle İNSANCA, ENGELSİZ YAŞAM HAKKI sunmak olsun.

Hiç aklımdan çıkmayan bir anım var, dernek yöneticileri olarak bir iftar davetine katılmıştım, görevliler ihtiyaçlara, isteklere yetişmek için helak olmuşlardı,yanımda duran görevliye; siz aç kaldınız, daha yemek yemediniz sanırım dediğimde, küfreder gibi SİZ YEDİNİZ YAA dedi, şok olmuştum. Gittiğime çoktan pişman olmuş, kendimi dilenci gibi hissetmiştim.

Elbette birlikte oruç açmanın, birbirimize sofralarımızı açmamızın, insana verdiği, mutluluk inkar edilemez. Ama engellilere, gerçekten tüm hakları, saygın eğitim, yaşam ve iş hakkı verdiğimizde, inanın gazete manşetleri boş kalmaz.

Hiç değilse, engelli raporu ile sorunsuzca akülü sandalyesini; para sınırı olmadan, bedensel engel durumuna göre, devlet tarafından, bedensel arızasına göre, bir imza ile aldığında kimse ezilmez, üzülmez. Devletin SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİ ile dayatılan, engelliyi, daha da engelleyecek sandalye almak zorunda kalmadan, hayatını istediği bir sandalye ile sürdürür.


Sizler binek aracı alırken kendi bedensel koşullarınızı nasıl göz önünde bulunduruyorsanız, bizleri de zekata mahkum bırakmadan, seçim hakkı verin Lütfen.

İnanın o sandalyelere ihtiyacı olmayan oturmaz, hastalıklarımız ilerlediğinde, o sandalyeye oturma düşüncesi bizleri zaten kahreder. Bir gören eline baston almaz. Az duyan,gereksiz kulaklık takmaz.

Emin olun, bedensel engelimizi bağıra bağıra gözlerinize sokmak istemeyiz. Ama yaşam dayattığında da, SADECE YOLLARIMIZI AÇIN, ihtiyaçlarımıza, ZEKAT gibi değil, vergisini ödemiş, elinde olsa zaten çalışacak, SAYGIN BİR BİREY olarak YAŞAMAMIZA ENGEL OLMAYIN.


LÜTFEN...

Hayırlı ramazanlar...

GÜLÜZAR RESULOĞLU

 

 

 

 

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS