BABALAR GÜNÜ, ENGELLİ BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN,

14.06.2017 tarihinde yayınlandı, 550 kez okundu

Babalar Günü; Anneler Günü kadar eski olmasa da Babalar Günü'nün de 91 yıllık bir geçmişi var. Ama bazı tarihçiler, Babalar Günü'nün Antik Roma'da bile kutlamasının yapıldığını belirtiyorlar.
Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'ın Spokane şehrinde kutlanmıştır.

Haziran ayının 3. Pazarı olarak kutlanan Babalar günü, bu yıl 19 Haziran’da kutlanacak. Böyle bir günde, zor olan, engelli baba olmak mı, ya da engelli çocuk babası olma mı daha zor?

Elbette yaşadığımız ülke ve içinde bulunduğumuz, maddi ve sosyal koşullarda bunu belirler. Tüm babaların babalar gününü kutlarken, babalardan ricam, engelli veya engelsiz, sizler daha hayatta iken evlatlarınızın, sorumluğunu, terbiyesini, eğitimini ve evlilik kararlarını bir başka büyüğünüze asla vermeyin.
Bunun kültür ve saygıyla asla ilgisi yok, çünkü çocuğu koruyan gözeten babadır, her baba, her zaman kendi çocuğunu kayırır ve haklı çıkarır, sever, gözünden sakınır. Kültürümüzde bu sorumluluk devrini, sırf saygı diye, kendi babanıza ve kardeşlerinize devretmeyin lütfen..

Engelli babalar, önlerinde, sosyal ve devlet engeli olduğundan, çalışıp çocuklarına istediği gibi güzel bir yaşam sunamayabilirler, ama amaç ve hedefi, sevgi saygıyla gösterebilirler.

Engelli evlat babaları, olmak gene aynı nedenlerle zordur, evladının sağlık sorununu çözmeye çalışırken işsiz kalabilirler, ama asla çocuklarınızı yük diye terk edip, sadece annelerin omuzuna bırakmayın.

BİZ ÇOCUKLARA GÖLGENİZ YETER..İYİ Kİ VARSINIZ..
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN..


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS