ENGELLENMEYİ ULUSAL KANALLARA TAŞISAK MI?

01.07.2017 tarihinde yayınlandı, 608 kez okundu

Engellenmeyi o kadar kanısattılar mı da, yürekler kör, duygular sağır, akıllar prangalandı…

ÇÖZÜM TEK VE AKLIN YOLU BİRDİR..

Bizleri anlamalarını beklemek boşuna, halkı bıktırana kadar, EVLİLİK PROGRAMLARI gibi, her gün, 5 saat tüm yerel kanallarda programa, yaşadıklarımızı, yaşayamadıklarımızı, bizlere yaşatmadıkları engelsiz dünyayı, gözlerine, akıllarına, yüreklerine sokana kadar ekranlarda olmalıyız MI?
YA DA, sürekli izlenen, Müge ANLI, Esra EROL, Seda SAYAN ve Zuhal TOPAL’ın programlarında, haftada bir defa, engelliliği ve dezavantajı yaşayan birey ve aileleri ile birlikte bir sorunu, mesela, ENGELLİ RAPORU alım mücadelesini, ekran önünde bire bir yaşasak, kayıt alsak ve herkese izletsek olmaz mı?
Erişilebilirlik yasasının yıldönümü yaklaşıyor, 7 Temmuz'da 2005 nerede, 7 Temmuz 2017 nerede..
Benim kanıksadığımı her gün gözümün içine sokulmayan sorunları unuttuğumu, halk unutmaz mı? UNUTUR dostum UNUTURUZ..
Gündem o kadar hızlı değişiyor ki, bana mı sıra gelecek....
Hep söylerim, basında, biz engellilere ve yakınlarına ait, sorunları tartışacağımız, birbirimizi anlayacağımız, çok izlenen yerel bir kanalda meydana her gün çıkmadığımız sürece, ben evlerinde ölen SMA'lı bebekleri, ben unutuyorsam, bizleri göremeyen çoktannn unutur.
Hep acelemiz vardır, para kazanmak için, parayı sosyalleşmek için harcamaya hep acelemiz vardır.
KLAVUZ YOLLARIN GÖRME ENGELLİ İÇİN önemini bilmeden, ya araba park ederiz, ya da tam da orada sohbet edeceğimiz tutar. Görme engellilerin, tamamen görmediğini sanır, selam vermeden yanından geçeriz.
Zihinsel Engelli bir çocuk gördüğümüzde, gözümüzü diker bakarız, korkarız bize zarar verir mi diye.. Oysa annesinin, babasının, bir tek zarara karşı dünyayı yıkmamak için, özel araba alıp, onunla dışarıda yaşamını sürdürdüğünü bilemeyiz.
Çok izlenen kanallara sesleniyorum, BİZLER DE SİZİ EĞLENDİREBİLİRİZ.. Çok yetenekli arkadaşlarımız var, Eğer istediğiniz bu ise.

Lütfen BEYLER ELLER CEPLERE, tüm kanallarda bizlerle program yapmaya var mısınız?

ENGELSİZ RAPOR
ENGELSİZ YAŞAM ALANLARI
ENGELSİZ VE ZAMANINDA SAĞLIK HİZMETİ

GÜLÜZAR RESULOĞLU


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS