HAYATIN ANLAMI

12.10.2017 tarihinde yayınlandı, 625 kez okundu

Hayatın anlamını sorgularken buldu kendini, gene dağılmıştı, kendine yalan söylendiğini anladığında kumdan kale gibi dağılmıştı. Onun için hayatın anlamı, düşünmeden sorumluluklarını yerine getirmek ve zamanı hızlı tüketmek ve tüketirken de, sevdiği insanların, onun dürüstçe izlemesiydi. Varlığının birileri için önemli olmasıydı, yalan söylenmeden varlığının hissedilmesiydi, önemli olan.

Tüm kadınlar hayatın anlamını düşünmeden hayata atılırlardı, evlenirlerdi, yaşlandığında yanlarında birileri olsun, sohbet etsin, birlikte çay içsinler. Teknolojinin hayatımıza girmesi ile hayatının anlamının, elinde bir ekranla, tek başına kalabileceğini düşünmek olmamalıydı, ama o zamanında, gençliğinde, kör kütük aşıkken düşünmemişti tüm kadınlar gibi, sevdiği içerde bilgisayar başında gece gündüz ailesi için çalışıyordu, para getirmese de olurdu, yan odada çalışıyordu.

Bilemezdi ki o ev temizleme giderek evin maddi manevi yükünü sırtlarken, eşinin, yan odada, ekran başında; gençliğine, gücüne, eşinin çalışmasına güvenerek, bekarım yalnızım, sevecek birine ihtiyacım var dediğini, ve bir gün bunca yıl sonra yaşlılığında yanında olacak kişinin, başka kadınlara yalan söylerken kendisini sevmekten takip etmekten, çoktan vaz geçtiğini, artık yarım yamalak da olsa yüzüne bakmadığını anladığında, bir daha birleşemeyecek kadar çimentosuz, susuz kum gibi kalacağını, hayatın anlamını düşünmekte ne kadar geç kaldığını hiç düşünememişti .

GÜLÜZAR RESULOĞLU


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS