HİÇ BEDENSEL ENGELLİ OLARAK EV ARADINIZ MI?

21.12.2017 tarihinde yayınlandı, 511 kez okundu

Aramayın, çünkü bulmak zor, daha doğrusu engelsiz ev bulmak zor.. Bir de büyük düşünüp büyük söylemeyin, başınıza gelir.

Ev alırken veya kiralarken, ileride, bedensel engelli veya yaşlı olabileceğinizi unutmayın..

Giriş kat iyi ve güzeldir, eve girişi kolay sanmayın, asansöre kadar, mutlaka birkaç basamağı olur, o da rampa gerektirir, seyyar rampayı, dışarı çıkarken ve içeri girerken, birilerinin koyup kaldırması lazım.

Kalıcı rampa içinse, binada oturanların, alınması imkansız izini lazım..

Asansörlü ev buldunuz, asansöre akülü veya manuel sandalyenizin sığıp sığmayacağını hesaplamanız gerekir. Ki çoğunlukla asansörler küçüktür.

Eve girdiniz, akülü sandalye ile dolaşabilecek misimiz ev içinde? Engelli tuvaleti banyosu yapabilecek misiniz? Tuvalet ve banyo ölçüsü nedir.

Odaların büyüklüğü normal zamanda önemli değildir, ama ya taşınma lifti ile yatağa girip çıkmanız gerekebilir…

Sonradan eve asansör ve lift yaptıramazsınız, paranız yetmez ve izin de alamazsınız,, İyi düşünün demek boş galiba..

Kiralık eve geçmeniz içinde, taşınma bedeli ve kirayı da hesaplayın lütfen..

Bir de az da olsa geliriniz var ise, Sosyal Devlet olarak, giderleri hesaplamadan, sadece gelirinize bakıldığından, siz dört duvar arasında, kapana kısılmış kalırsınız. Yalnız yaşayan engelli iseniz, Sosyal Devlet aldırmaz, yine gelirinize bakar, yardımcıya vermeniz gereken en az 1000.-TL geliriniz var diye görmezden gelir.

Her gün engelliler ile ilgili seçim vaatlerini televizyondan izlerken, keşke, birileri de, seçim kaygısı olmadan, evinize en az 2 ayda bir, sosyal devlet görevlisi gelse,  yaşam standardınızı, koşullarınızı, giderek artan giderlerinizi hesaplasa da, birileri de  giden gelirden çok diyebilse, dişimi kıracağım.   

Emeklisin, gelirin var, yaşlısın demeden, iş verse de sosyal devletin seçim vaatlerinin kurbanı olmasak…

GÜLÜZAR RESULOĞLU


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS