Şükrü Boyraz ve Makaleleri

Kısa öz gecmiş

05 Eylül 1959 yılında Kahramanmaraş Elbistan İlçesi, Yazı Topallı köyünde doğdum.

Eylül 1969 yılında İstanbul, Fatih ilçesi Deniz Abdal mahallesine ailece yerleştik. İlkokulumu Melek Hatun İlköğretim okulunda bitirdim. 1970 yılında Türkiye Sakatlar Derneği ile tanışıp çocuk üye olarak kaydımı yaptırdım.

1971 yılında Kızılay Kan Merkezi önünde gazete bayisi açıp gazete satmaya başladım. 1972-1980 yılları arasında sol örgütlerin içerisinde aktif olarak bulundum. 12 Eylül 1980 ihtilalinde tutuklandım ve 8 ay süresince gözaltında tutulduktan sonra delil yetersizliğinden serbest bırakıldım.

1979-1987 yılları arasında Türkiye Sakatlar Derneği İstanbul Şubesi yönetim kurulu üyeliği yaptım. Daha sonraları öğrenimime kaldığım yerden devam ederek ortaokulu ve liseyi bitirdim. 1986-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi öğrenci kantinlerini işlettim. Gazete bayiliğim hala devam etmekte olup, Pera Medikal Hasta ve Hastane Hizmetleri Dış Ticaret adlı bir işletmem var.

1989 yılında Türkiye Sakatlar Derneği Genel  Başkanlığı görevini üstlendim ve halen görevime devam etmekteyim. 1991-1996 yılları arasında Türkiye Ortopedik Özürlüler Federasyonu Genel Başkanlığı yaptım.

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Teşkilatlandırma Sekreterliğini 1999 yılından bugüne halen devam ettirmekteyim. 1994 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Fatih İlçe teşkilatında aktif olarak çalıştım ve bir dönem kurultay delegeliği yaptım. 1991 yılından bugüne Sevgi Çemberi isimli aylık bir dergi çıkartmaktayım.

2003 yılında Radyo Barış ’ta Sevgi Çemberi adlı programı hazırlayıp sundum. Ülke genelinde “Sakat Hakları” konusunda birçok panel ve Sempozyum yönettim. 1980 yılında evlendim. 1981 doğum tarihli bir kızım, 1982 doğum tarihli bir oğlum var.

Kızım ve oğlum kendi şirketim bünyesinde çalışmaktalar. Ülke genelinde 65 il ve ilçelerde örgütü bulunan Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanlığı ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu yönetim kurulu görevini halen sürdürmekteyim.Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS